Welcome to Oldhammer Europe forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Ogólne przemyślenia i dyskusja

@beszcza - good idea 😀 chociaż wole nowe z rurkami, są bardziej dynamiczne i można ich różnie ustawiać, stare to tylko 2 pozy bez finezji. Dodatkowo chcę potestować contrasty 🙂 Bardziej chodziło mi o coraz to większe wymagania co do wyglądu armii i pewnego problemu, który może dotknąć osoby chcące się wkręcić w Oldhammera.

Co do formatów turniejów to mam zdanie jak Remo, niech każdy organizuje co chce. Na podtsawie zapisów można zobaczyć co się ludziom najbardziej podoba. No i jeszcze jedno - nie ważna edycja, ważny browar przed lub po imprezie 😀

Pozdr

Nawet nie trzeba z Green Stuffu, można kupić wykałaczki np. albo coś taniego podobnego, poucinać i dokleić skinkom do tej drugiej rączki, która nie trzyma łuku. I jest git. Nikt nie sprawdza tych figurek tak dokładnie przed eventami... Musiałby to być albo organizator albo ktoś nadgorliwy, kto akurat by grał z tobą i poleciał poskarżyć. Tak więc luz co nie znaczy że nie trzeba przestrzegać regulaminu.

P.S. Aż sam jest dumny ze swojego pomysłu z wykałaczkami. 😀

Chodzi mi po głowie turniej na zasadach 7 edycji 😀 hehe 

Cytat z beszcza data 08/10/2019, 8:21 AM

Chodzi mi po głowie turniej na zasadach 7 edycji 😀 hehe 

Chcesz żebym przyjechał demonami na 7 ed?

Nawet ja tego nie chcę... 😉

Może i ja się wypowiem z perspektywy piwniczniaka, który chętnie w końcu ruszyłby do ludzi z figurkami do battla. Ostatnio zagrałem dwie gry z kumplem na 6 ed i naszła nas ogromna ochota żeby zorganizować we Wrocławiu jakiś event. Od razu napisałem na naszej grupie na FB i ku mojemu zaskoczeniu większość osób zagłosowała w ankiecie na siódemkę. Nie mam z tym większego problemu, wydaje mi się że w dzisiejszych czasach ważne jest utrzymywanie community w dobrej formie, a takie imprezy tylko temu sprzyjają, niezależnie od granej edycji. Co do malowania i ogólnej estetyki to oczywiście zgadzam się z poprzednimi wpisami że w pełni pomalowane armie, brak proxów i ładne stoły to powinna być podstawa (szczególnie że to aspekt wizualny najlepiej przyciąga nowych  graczy i zachęcać starszych), ale w wyjątkowych sytuacjach należy dla dobra społeczności odpuszczać. 

PS @profi Kiedy planujesz swoją imprezę? My myśleliśmy o jednodniowym evencie w Planszóweczce/Bolterze/gdziekolwiek na 1000-1200 punktów 23-24 Listopada. Docelowo miałoby to się przerodzić w jakieś częstsze spotkania na stopniowo większe punkty, ale zdecydowaliśmy się na początek zacząć skromnie i zagrać małymi armiami na małych stołach żeby ludzie dali radę pomalować armie do czasu turnieju. Daj znać jakie ty miałeś plany, myślę że można połączyć siły i zrobić jedną konkretną imprezę 🙂 Tu masz link do wspomnianej wcześniej grupy FB: https://www.facebook.com/groups/759268661100787/?epa=SEARCH_BOX

kostkadomina.blogspot.com

@remo

Mój Vampir zabójca bierze na klatę wszystkie edycję hehe. Poza tym Panowie come on 7 edycja ma wiele błędów mechanicznych poprawione w porównaniu z 6. Co do samych armybooku nie wypowiem się bo mam tylko doświadczenie z vampirai i high elfami.

A wiesz co Beszcza? A zrób. 🙂

Też sobie z chęcią przypomnę co to tam było w tych AB. Bo zmiany między 6 a 7 są łatwe do ogarnięcia. Mam je nawet spisane (te najważniejsze).

Muszę pogadać z chłopakami z klubu bo pierwotnie myślałem o 6 edycji 2.5k z imiennymi 🙂 Teraz też dałem imiennych i ile było? bez szału więc czemu to ograniczać 😉

Bo ci z 8 trochę się różnią od tych z 6. Nie są w większości tak gięci.

EEEE tam @remo prawda taka, że imiennych się nie opłaca wystawiać zobacz takiego Zacharego na 6 edycje, Vlada itp. Szału ni ma za te punkty... Ale za to jaka zabawa!! Moją armie prowadzi potężny Vlad von Carstein 🙂 ... i ot tyle hehe