Welcome to Oldhammer Europe forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

[WFB 6] Hellblaster

Mam pytanie odnośnie zastosowania cudownej maszynki jaką niewątpliwie jest Hellblaster.
Trochę nie mam pomysłu jaką toto skutecznie wystawiać:

• w linii z innymi maszynami marnuje się przez kiepski zasięg;
  • wystawiony z przodu niczym Mojżesz dzieli wrogie armie które przemykają flankami albo padał łupem przeciwnika (przecież w sumie wystarczy iść dwoma oddziałami i pogodzić się ze stratami w jednym z nich).

Zazwyczaj mam mniej wystawień i to przeciwnik wystawia się pod moje maszyny.

Chętnie przyjmę różne sugestie.

Ja bym go wystawiał na flance, na której spodziewam się największego naporu. I mam dwie sytuacje:

1. Przeciwnik olewa go i wystawia napór na tej flance a ja kosze jego unity aż miło

2. Przeciwnik będzie zmuszony do zmiany rozstawienia, czyli tutaj też wygrywam, nawet jeżeli nie wystrzelę z niego ani tury.

Ostatnio nauczyłem się, że psucie komuś koncepcji rozstawienia to znaczna część sukcesu później w bitwie (zwłaszcza w przypadku armii mało mobilnych, którym ciężko jest się przeorganizować lo rozstawieniu) 🙂

Moim zdaniem środek jest zdecydowanie lepszy niż flanka. Mówisz, że przeciwnik zazwyczaj wystawie się pod Twoje maszyny wiec na 100% na flance nie masz zasięgu 🙁 Środek plus po bokach support konnicy 🙂

Możemy tak dyskutować na zasadach akademickich, bo jak dobrze wiemy tow zależy od wielu czynników 😉 

Na mój gust - nie przejmuj się jak maszyna nie wypali przez całą grę. Wtedy wiesz, że utrudniasz grę przeciwnikowi 😉 

Na Oldhamerze potestowałem wystawienie na środku, ale nie tak na pałę jak do tej pory robiłem i było pozytywnie. Pierwszy strzał [Missfire] i 9 artyleryjskich zredukowało regiment czarnych orków do jeśli dobrze pamiętam 4 modeli. No i nawet jak mi przeciwnik ucieknie na 1 flankę to coś tam ze środka zahaczę.

Najs, gratki 🙂 Myślę, że tak jak ze wszystkimi unitami w battlu - czasami się sprawdzi a czasami nie, niezależnie od taktyki 😛 

Zależy od tego co masz w swojej armii. Wystawienie na linii 12 cali jeśli nie masz 1 tury to głupota. 

Przy armii defensywnej ja bym wystawiał w środku, na 6 calu i z premedytacją brał bycie drugim 🙂